WINO

wine

Piwnica Ratuszowa w Jaworze od XVII wieku była winiarnią. Pamiętając o pięknej historii tego miejsca bardzo dbamy o ofertę win.

Serwujemy przede wszystkim wina z Dolnego Śląska, ale także z lubuskich winnic.
W naszej karcie znajdują się także wina z Europy (Włochy, Hiszpania, Francja, Portugalia, Austria, Niemcy, Czechy, Węgry, Rumunia), jak i Nowego Świata – ponad 50 pozycji.

Aktualna karta win dostępna jest w lokalu. Ceny butelek zaczynają się od nieco ponad 40 zł. 

W lokalu także znajduje się sklep z winem, gdzie do wyboru jest blisko 150 etykiet z całego świata. Nasze wina pochodzą bezpośrednio od polskich winiarzy oraz od wyspecjalizowanych importerów dla gastronomii. Ceny butelek zaczynają się od kilkunastu złotych.

Cyklicznie organizujemy komentowane Degustacje Win Ratuszowej – zarówno z winiarzami, jak i sommelierami. Od początku roku 2018 organizujemy także Szkołę Wina Ratuszowej, gdzie w małych grupach poznajemy wina na poziomie podstawowym i średnio-zaawansowanym. Aktualna lista degustacji na naszym facebooku:
https://www.facebook.com/pg/ratuszowa/events/

Za selekcję win w Ratuszowej odpowiedzialny jest współwłaściciel – Jacek Rusiecki, członek Stowarzyszenia Sommelierów Polskich, absolwent poziomu drugiego londyńskiej Wine and Spirit Education Trust (WSET Level 2), obecnie słuchacz poziomu trzeciego (WSET Level 3).

https://sommelierzy.pl/users/rusiecki-jacek
https://www.instagram.com/rusiecki.wino/ 

Nasze ulubione winnice z Dolnego Śląska:
– Winnice Wzgórz Trzebnickich
– Winnica Jakubów
– Winnica Moderna
– Winnica Jadwiga
– Winnica De Sas
– Winnica Anna

Na zdrowie :)